pondělí 9. února 2015

6. týden - Mosty

Tento týden byl úplně nejvíc nejlepší. :-) V pondělí byla další běžecká hospoda. Škoda, že autobusy do Liberce jezdí ve 21 a pak až 23 hodin. Ideální by byl odjezd ve 22. Ale i tak to bylo parádní a moc pěkně jsme si pokecali. Mimo jiné jsem se dověděl, že mám staromódní brýle a že Pulec nevěří, že Američani přistáli na měsíci. :-D

Kdo nejmíň běhá, nejvíc se cpe. :-D

V úterý ráno jsem zabojoval s lenorou a vyběhl na rozhlednu. Sněžilo jako o život a tak jsem v průběhu svůj plán přehodnotil na doběh k silnici a otočku, ale v lese tolik nefoukalo a nakonec přestalo úplně, takže jsem to dorazil až nahoru. Po čisté bílé silnici se běželo krásně.

nikde nikdo

jen já

a rozhledna

ranní Liberec

Večer jsme si šli zaplavat a zablbnout na tobogán. Ve čtvrtek ráno jsem si byl zase zaběhat, ale jen lehce, protože jsem se večer chystal na squash. Vůbec mi to ze začátku neběželo a to jsem měl večer jen 2 piva (a 3 nealko piva). Pak se to ale klasicky rozběhlo a i slunce vylezlo.

Když je za nimi bílý Ještěd, i paneláky mají něco do sebe. :-)

Kamarád mě lákal, ať squash zkusím, tak proč ne? I jsem se na něj těšil, ale tedy řeknu vám, nic moc. Samozřejmě jsem počítal s tím, že mi to nepůjde a ze začátku to opravdu bylo trápení a to jsem jen pinkal o zeď a nebo mi někdo nahrával a já trénoval postoj a údery. Pak jsem i chvíli hrál a protože na mě byla protihráčka hodná, povedlo se mi i pár výměn, ale moc mě to nebavilo. Viděl jsem i kluky v akci a přesto se mi ta hra prostě nelíbí. Je to takové divné honění za pidi míčkem. Nelíbí se mi ani to, že se hraje i míček padající těsně u zdi. Tenis jsem nikdy nehrál, tak porovnávám jen s badmintonem a tam je to jasné. U badmintonu je volnost pohybu, otevřený prostor, možnost prasátek a záludností na síti a podobně. Prostě je to takové více "tvůrčí". :-) Kdybych hrál squash déle, určitě také něco podobného objevím, ale badminton mě bavil hned. Jsem ale rád, že jsem si to zkusil.

V pátek jsem si zacvičil jen krátce doma a odpoledne jsem jel z práce rovnou do Prahy. S Katkou jsme měli v šest sraz v Plevelu, tak jsem jel na stanici Jiřího z Poděbrad a cestou posbíral 4 kešky. Opravdu "posbíral", protože k hledání toho moc nebylo. Šlo o klasické městské mikro keše, tedy skrýše víceméně jasné. Jen mě Praha překvapila mrazem a tak jsem se zase o něco zlepšil v ovládání displeje mobilu nosem. Plevel jsem našel raz dva a kromě Katky dorazila i Petra, tak jsme hodovali ve třech. K jídlu jsme měli boeuf bourguignon (já), quesadillu (Péťa) a raw burger (Katka). Své jídlo neumím vyslovit, ale bylo to moc dobré. Jen mě zaskočila tvrdá semínka v dýňovém noku.

večerní obžerství

Po večeři a pár pivech jsme jeli s Katkou na Břevnov, kde se k nám po chvíli připojil Martin a tak jsme šli jeho příjezd ještě zapít. Teď si skoro připadám jako blogger alkoholik. :) Spát jsme šli před půlnocí. Ráno bylo pohodové, na všechno bylo dost času, protože start Běhu přes pražské říční mosty byl na Zbraslavi až v 10 hodin. O této akci jsem se dověděl od Péti a původně jsem nechtěl jet, protože jsem si říkal, že to je ani ne 40 km a celý den (s dopravou, převlékáním atd.) zabitý. Ale pak jsem se v pondělí bavil s Evženem a zjistil, že moje reklamace bot je vyřízená a musím se přijít upsat a také organizátor Mostů Honza zajistil auto pro převoz batohů do cíle. Tak jsem měl jasno. Jen domluvit přespání a jelo se. Akce to byla vydařená a  počasí vyšlo krásně. Mělo být -7, tj. u vody vlezlo a zima, ale celou dobu svítilo slunce a bylo příjemně a tak palčáky, kukla a mikina mohly zůstat v batohu.
 
  oficiální obrázek z události na FB

před startem s Martinem a Katkou

Tak kudy?

druhý most s lávkou


most inteligence

oranžoví mravenci byli všude :)


Lahovický most s vyhlídkami

To si tak běžíme a najednou ovce a koza. :)

na lávce na Dětský ostrov

No nebylo nádherně?

?, Martin, Martin, já, Péťa, Katka a vepředu Jana

pozdvižení na Karlově mostě

 téměř u cíle (Trojský most)

cílové foto

mapka

A nejen, že to byla skvělá akce s usměvavými lidmi za krásného počasí a dobrým úmyslem, ale také jsem pokořil vousatých 20 km bez jídla jen o vodě a ještě tomu na lačno. Nebyl to záměr, ani to nehodlám praktikovat pravidelně jako nejmenovaný budoucí pokořitel Rondy :), ale sem tam je fajn si posunout hranice možného. Tentokrát to bylo cca 35 km. Běžel jsem vlastně na pivo z předešlého dne. Šlo by to i dál, ale nebylo proč.

Neděle byla poklidná. Odpoledne jsem se učil historické tance, což až na malé výjimky není nic fyzicky náročného. Ale do deníčku to patří, bylo to místo výklusu. :-D


3 komentáře:

 1. Hele muzu se jenom zeptat, proc maji vegetariani, popr. vegani potrebu pojmenovavat jidla jako masozrouti? Predpokladam, ze tusis, ze Boeuf je hovezi :-) Nerejpu ted do tebe, aby sis nemyslel, uplne stejne obcas valim oci u Dewii na takovy speciality jako "syrova" omacka, ruzny burgery apod . :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nijak zvlášť jsem o tom nepřemýšlel, ale řekl bych, že pro přehlednost. Když se řekne, zeleninový burger, sojový párek nebo rýžové mléko, tak každý ví, co si pod tím asi tak představit. Kdyby se to jmenovalo placička, tyčinka a nápoj, tak by to bylo horší.

   Vymazat
 2. A byli? :o)) Mě na mém Ne nejvíc bavila reakce Martiny, nešlo prostě přestat ;o))

  OdpovědětVymazat