neděle 29. prosince 2013

Partyzánský oběh Prahy (POP)

Tahle akce měla být komorní odpovědí Honzy 12 na pozvání bratranců Veverkových do Jizerek. Trochu se jim to vymklo z ruky, ale úplné komercializaci se jim vyhnout naštěstí povedlo. Do Prahy jsem přijel už v pátek, koupil si v Ikee pánev a předložku do koupelny a zamířil do Stodůlek.

U Honzy spali i Jana a Jirka z Opavy a na bojovou poradu dorazila i Iva D., tak bylo veselo. Spát jsme šli docela pozdě a budíka jsme měli na půl šestou. Pavel (Veverka liberecký) naštěstí nechrápal, tak jsem se vyspal do růžova. Ráno jsme se nasnídali, rychle zabalili a vyrazili do IKEMu na patologii, kde pracuje Martin (Veverka pražský) a kde pro nás připravil perfektní základnu s Coca-Colou a miňonkami. :) Většina z nás byla už v běžeckém, tak jsem počkali, až se převlečou ostatní a v 7:14 jsme vybíhali. Bylo nás sedm. Hned za IKEmem jsme minuli hospodu, kde jsme měli rezervaci na večer, přeběhli most a byli v Krčáku. Tam jsem to trochu znal. Z Krčáku jsme vyběhli a běželi kolem baseballového hřiště, kde už jsem taky dvakrát běžel. Potom jsme kopírovali jižní spojku, což bylo ale nutné zlo vykoupené dalšími hezkými lokalitami. Proběhli jsme Braníkem, přeběhli Vltavu a začali pomalu stoupat na Děvín.

první skupinové foto

 pod Děvínem

 stoupání Honzovým nastavovaným kopcem

vyhlídka na ostrohu

Doběhli jsme až na vyhlídkový ostroh a pak to trochu jinudy vzali směrem na Jinonice. Z Jinonic zase trochu do kopečka na Cibulku, kde stojí rozlehlá usedlost. Její historie se datuje od 14. století, ale budoucnost kvůli nedostatku peněz vypadá bledě.

Potom jsme se potřebovali dostat na Ladronku a hlavní navigátor Martin nevěřil stařence venčící psa a tak jsme si trochu zaběhli. Ale co, kilák sem, kilák tam... :) V Ladronce se k nám připojila další skupinka. V oboře Hvězda na náš čekal Digi a čekal chudák už hodinu. Naštěstí neumrzl a tak od něj máme bezva fotky (jako vždy). :-)
"Hele Digi!"

Tahle fotka je ode mně, ale s tou hvězdou se mi líbila víc. :)
(i když mi trochu padá horizont)

kdesi mezi Hvězdou a Cibulkou

Z Hvězdy jsme zamířili k Šárce, cestou nás opustili dva běžci a minuli jsme McDonald's. V Šáreckém údolí je pořád krásně, skály okolo, potok, no prostě takové objetí přírody hned vedle hlavní třídy a mekáče. Jen mě začaly bolet paty, což jsem očekával a bál se, že kvůli tomu nedoběhnu. Nezbyl mi tedy než střídat běh přes paty s během přes střed chodidla a tak jsem to praktikoval až do konce.

Vbíháme do Šárky.

 Pavel, Honza, Honza a lupič :)

 
bratranci Veverkové - Pavel a Martin

Až skoro na konci Šárky se k nám připojil Michal Vítů zvaný Vydra se svými čtyřmi ovečkami. Zámek Jenerálka beru jako konec Šáreckého údolí, ale možná tomu tam není, protože pak je ještě Dolní Šárka. Hlavní je, že jsme se proběhli lesem a bahnem, kde jsem málem v silničních botách hodil tlamu. :) Po dalším seběhu do údolí byl v plánu přívoz na druhou stranu, ale museli bychom čekat dvacet minut, tak jsme to oběhli přes mostek. Maličko jsme si tak zaběhli, ale opravdu jen maličko

seběh k přívozu

Potom jsme běželi do Stromovky na polívku, která ale došla a tak jsme se občerstvili ze svých zásob a vydali se podél Vltavy až do Libně. Někde pod Trójou se k nám přidal Roman a byl až do cíle v IKEMu podezřele čerstvej. :) 

trochu jsme prořídli - Martin, Honza 12, Jana, Pavel a Jirka

Nevím přesně, kde to bylo, ale na cca 48. km se zjevil anděl v podobě Anastázie, kolegyně Martina Veverky s hromadou banánů, vody, sušenek a housek s veganskou pomazánkou, burákovým máslem a marmeládou. To prostě nemělo chybu! Co šlo jsme natlačili do sebe a co nešlo, tak do ledvinek a Honzovi do batohu. :)

ondatry

za ondatrami - Pavel, Anastázie, Honza, Martin, Jirkova hlava a Roman
 
čekání u Lidlu, kde si Honza 12 domlouval omluvenku :)

Z Libně jsme to vzali do Vysočan, Hrdlořez, Malešic, kde začal "industrial trail", který skončil až před Hostivaří. Tam se mi běželo dobře, protože jsem se těšil na setkání s kamarádkou Jitkou (Máma v běhu). Je sice v požehnaném stavu, ale moc chtěla se s námi kousek proběhnout a naše tempo po 60 kilometrech bylo stejné, jako její ve 4 týdnu těhotenství. :-D

přehrada Hostivař - Jitka vlevo

Jitka nás doprovodila na konec Hostivařské přehrady a tam začal úkaz mnou pracovně nazvaný "turistika". Když jsme se s Jitkou rozloučili, tak se nikomu moc nechtělo se rozběhnout a od té doby jsem se tedy ujal role rozbíhače po přestávkách. :-) Další čestnou rolí byl "batohový vyndavač" Honzy 12. :-D

Milíčovský les mi hodně připomínal les Krčský, ale prý to nebylo on. :) Nějak se setmělo a tak kdo měl, nasadil čelovku. Běželi jsme přes taková ošklivá rumiště a přišlo mi to nekonečné. Honza 12 se snažil budovatelskými písněmi vytvořit příznivou atmosféru, ale ostatní písně buď neznali a nebo mu to rovnou sabotovali. :) Pak jsme už vběhli do Krčáku a po zamítnutém návrhu (ne mém!) dát si to po trase Velké Kunratické nahoru na hrádek už před námi byla naše hospoda známá z rána. CÍL! :-)

světlušky

V cíli opět teplo, jídlo, sprcha, no labůžo. Pak přesun do hospody, během kterého Jirka (?) prohlási, že letos už žádné ultra nepoběží. Bodejť by jo. :-) Hospoda byla bezvadná. Bylo nás tam patnáct a skoro všechno účastníci běhu. Měli široký výběr bezmasých jídel, takže velikánské plus. Dal jsem si bramboráky plněné nivou se zelným salátem a pak ještě medovník se šlehačkou. Zajímavé bylo, že jakmile mi přinesli medovník, seděly Iva D. a Danuška najednou vedle mě. :-D

náš motor na posledních kilometrech

společenský rozměr běhu

Danuška a její nová kabelka na iPhone. :)

 Otesánek. :)

Z hospody nás Martin hodil na Čerňák a v půl druhé už jsem byl v posteli. Druhý den ráno mě bolí trochu paty, achillovky a celé nohy a trochu záda. Ale dobré je, že mě záda nebolela při běhu. No a bohužel jsem přes noc přišel o hlas, takže můžu buď šeptat nebo nasadit medvědí hlas. :)

Honzo a Veverkové - DÍKY!!!


Souhrn: 76,6 km za 7:52 čistého času, vč. přestávek 9:55. Převýšení zhruba kilometr, ale vzhledem k délce to byla spíš placka. Trasa tady: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=141071

fotky moje: https://www.dropbox.com/sh/k338ud676sxlhud/IueT8DxTLk
fotky Digi: http://digirun.rajce.idnes.cz/131228_POP/

P.S. Veverkové se nejmenují Veverkové. :-)

20 komentářů:

 1. To musela být skvělá akce .. už jen podle fotek :) A to se tolik klábosilo, že někdo přišel o hlas? :)

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkně napsáno Davide - bylo to super zakončení běžeckého roku a ta cesta z Opavy za to rozhodně stála! :o)
  Jiřík

  OdpovědětVymazat
 3. Renča: Taky, ale načal jsem si to na Štědrý den při běhu na Ještěd. Ale zase to mělo výhodu, že jsem pak v hospodě míň mluvil a víc poslouchal, což byl nezvyk. :-)

  Jiřík: Bylo. :) Tak zase někdy někde s buchotu. :-))

  OdpovědětVymazat
 4. Díky za pěkný popis i úseků, kde jsem už jako první odpadlík nebyl i za fotky.

  PS: už se těším na 1. ročník POPu :-)
  Pepa

  OdpovědětVymazat
 5. :) zapomnel jsi rici, ze jsi to pojal skoro jako zavod... nenesl jsi zadnou zbytecnou zatez...:).. Vzdyt jsi nemel ani toaletni papir ani svetlo :)... Nebyt stariku kolem, buhvi jak bys dopadl..:)
  Taky jsi zamlcel, ze jsi predbehl i holky a nacpal se do sprchy prvni:)!
  Ale -- jak jsem ti rikal, ubehl jsi to v pohode.. takze behu zdar a ultra zvlast!
  At se dari! 12:)

  OdpovědětVymazat
 6. No Davide krásnej článek, na příští rok doplním topografické zajímavosti (např už vím že Cibulka je podle rodu Cibulkových) ale v těch Veverkách máš pořád nějakej zmatek. Pavel je z Liberce a Martin z Prahy. Ale to se poddá.. Ahoj a díky za společný běh. MVP

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak snad správně opraveno. :)

   Vymazat
  2. kdepak, Martin je můj kolega, ne Pavel. a bude myslím rád, když to opravíš.

   Vymazat
  3. Uff, tak snad už teď správně. :) Ti dva mi dávaj. :)

   Vymazat
  4. no furt to tam je, že jsem kolegyně Pavla Veverky. tak si na to asi pomalu zvyknu.

   Vymazat
 7. Super!! Konečně důkaz, že se fakt ven občas dokopu - ale teda, jaký čtvrtý týden? :-D Čtvrtý měsíc!! ;-) Muselo to být parádní, fakt před vámi smekám!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chybička se loudila.:) Myslel jsem měsíc, napsal týden. :) Veverky jsem popletl a o vystrkování zadku na motoristy se nezmínil. Bylo toho prostě hodně. :)

   Vymazat
 8. a ještě btw nejsou ty ondatry náhodou spíš nutrie?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těžko říct, přijdou mi podobné podle obrázků i popisu. I jsem Googlil, ale moc moudrý z toho nejsem. Máš domácí úkol. :)

   Vymazat
 9. Nač si psát blog, když to za mě vždycky tak skvěle udělají kamarádi..Davide, ty jsi v hospodě míň mluvil? Nepostřehla jsem :) Jo a dnes mi začlo bolet v krku - ale já ti to za ten kousek medovníku odpustím :)

  OdpovědětVymazat
 10. Davide, ty mas vylozene stastnou povahu a dokazes dobrou naladu prenaset na ostatni! Diky tobe jsem se hned od sveho pripojeni ke skupine citila pohodlne a "mezi svymi", mj. jsi byl tusim jedinej, kdo mel po 49 km jeste silu a naladu ke mne priskocit a seznamovat se, mas opravdu neskutecnej elan! Hodiny stravene spolecnym behem pak utekly moc prijemne a hospoda (ktere jsem se obavala, prece jen jsem nikoho vlastne neznala) jakbysmet. Rada jsem te poznala!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem tě rád poznal. A tvůj komentář mě moc potěšil. :) Tak zase někde někdy. :-)

   Vymazat