čtvrtek 10. dubna 2014

Brdská stezka za dveřmi

Jsem trochu ve skluzu, ale musím to sepsat teď, aby toho pak nebylo moc. :-) Tento týden jsem se snažil naběhat poslední objemy před Brdskou. Stále běhám s Aischou, i když ta už pochopila, že běhání za ptáky a srnami se mi nejen nelíbí, ale i ji vysiluje a už běhá kousek přede mnou nebo za mnou. Což je zase nevýhoda u kratších běhů, protože se pořádně nevylítá. :-) Čili jsem odsouzen k běhům delším. :-D
V pondělí jsme to vzali na rozhlednu Císařský kámen, kterou účastníci Oběhu Liberce už znají. :) A protože se mi běželo pěkně, vzal jsem to pak místo domů ještě na vedlejší - Prosečský hřeben. A z něj už pak jen z kopce domů.

 Císařský kámen

"Koukej do foťáku."  :-)

 
strom žeroucí ceduli :)

Prosečská rozhledna

Ve čtvrtek bylnejdelší běh za poslední dobu a tentokrát se snídaní a občerstvením po cestě. Doběhl jsem tedy celkem čerstvý a navíc jsem objevil novou cestu na běhání. Taky jsme si užili poslední sníh a podívali se na Jezdce.

poslední sníh

Černá Nisa

Na Jezdci

V pátek jsme se vydali prozkoumat  cestu vedoucí z rozcestí Pod Javorovým vrchem k Martinské stěně. Zvolil jsem nejkratší možnou variantu a díky mapám v mobilu jsem nezabloudil a navíc objevil lesní divadlo. Martinská stěna je vyhlídka kousek od Jezdce vzdušnou čarou, ale přes údolí. Výhled z ní je na houby, ale kousek dál je výhled pěkný.

lesní divadlo

V neděli jsme vyrazili na výlet do okolí Tanvaldu. Kačka říkala, že tam budou skály a že se mi tam bude líbit a měla pravdu. :) Nejdřív pěkná Gothardova kaplička a pak park s dřevěnými sochami a prolézačkami, kde jsme se vyřádili. Minuli jsme Cimrmanovu rozhlednu, restauraci Hvězda a odbočku na rozhlednu Štěpánka a po chvíli jsme lesem po nenápadné cestě došli na Bílé skály, kde to bylo moc hezké. Tam si mi podruhé narodil foťák, protože se po vyfocení nás tří samospouští začal pozadu kutálet dolů a zastavil se naštěstí po ani ne metru v takovém dolíku. Cestou zpátky jsme se najedli na Hvězdě a pak seběhli ke Katčiným rodičům na kafe. slackline v parčíku

Cimrmanova rozhledna (muzeum)


Bílé skály


Najdete Wilsona?

 oběd na hvězdě

Wilson :)


4 komentáře:

 1. No ta Brdska bude uplne blizke setkani tretiho druhu:).. Toz sa tesim! 12:)

  OdpovědětVymazat
 2. Ty jsi neznal lesní divadlo??? To znám i já, Pražák !!! :-))
  No, uznám, že mě kamarádi po okolí Liberce tahali asi 20 let a možná bych ti tam pár zajímavostí ukázal. :-))

  OdpovědětVymazat
 3. Behani se psem ma svoje kouzlo. Vzpominam na nej rad. Dobry bylo behani v noci v lese s celovkou, Gerda to prede mnou vzdycky vycistila, tak sem se pak nemuzel bat divocaku...;-)
  Drzim palce na Brdsky...

  OdpovědětVymazat