čtvrtek 24. července 2014

Týden 14. - 20. 7. - Hamrování

Tento týden začal během, který dal dohromady něco přes 15 kilometrů. Další, středeční, běh byl o něco málo kratší. Ve čtvrtek se nám s bráchou povedla dolovit ještěrka. :-) Chyběly jen tři kešky a finálka, která nám dala docela zabrat. Cestou na Výpřež jsme ještě našli jednu u pramene Rokytky.

u finálky Liberecké ještěrky

a takhle to vypadá na mapě

Na pátečním běhu jsme narazili na tohle krásné ptačí napajedlo a rázem z něj bylo napajedlo psí. :-) Doma jsem při odepínání vodítka zjistil, že se Aischa zkrášlila.

napajedlo

princezna s hvězdou na čumáku

V pátek navečer jsme vyrazili směr Hamr na Jezeře, kde jsme strávili celý víkend. Prvné den jsme spali na zřícenině hradu Děvín. Je to rozlehlá zřícenina, kde je spousta místa na stavění stanů a i když tam není moc výhled a je málo dřeva na oheň, stejně je tam krásně.


Děvín

Ráno (cca kolem 10. hod. :-)) jsme sešli zpátky k jezeru, uložili si batohy a po bezvadné koupačce šli na kratší výlet vyprahlými borovými lesy. Nejvíc se mi na výletě líbil Stohánek, což je velká skála, kde bývala kdysi poutní cesta, bydleli tam poustevníci a je odtamtud krásný výhled. Tam jsme se najedli a pak vyrazili zpět do Hamru pro batohy. Ještě jsme se ale stavili ve vyhlášené zmrzlinárně. Mají i takové příchutě jako koprovou, dršťkovou, pivní, křenovou a podobně, ale já zůstal u klasiky a ostatní skoro všichni taky.


Hamerské jezero


výlet

Stohánek

Vyzvedli jsme batohy a šli se ještě jednou vykoupat, tentokrát na pláž. Někdo na normální, kdy byly blíž záchody a pivo a někdo na psí, kde zase byla tráva a chaluhy ve vodě. :-) Po koupačce a osvěžujícím pivu jsme vyšli směrem k Chrastenskému vodopádu, kde jsme postavili stany. Cestou jsme stihli další hospodu. :-) U vodopádu bylo nádherně. Rozdělali jsme oheň a koukali do něj. :-) Ráno jsme se skoro všichni osvěžili v tůni pod vodopádem a vyrazili zpátky směr Hamr na jídlo. Cestou jsme ještě potkali naštvaného labuťáka, ale nešel po nás.

psí plážu vodopádu

Chrastenský vodopád
(a hádejte, kdo se nechtěl koupat? :-)
Děvínský rybník


Žádné komentáře:

Okomentovat