pondělí 3. srpna 2015

31. týden

Po dovolené jsem se do toho zase trochu opřel. V pondělí jsem si jen krátce zacvičil doma. V úterý jsem se hned po dešti vypravil na Ještěd a našel jsem Jaspisovou štolu v Důlních skálách. Krásné pusté místo. Taky jsem vyrobil ještěrku (symbol geocachingu) a nalepil na naše vozidlo.

Jaspisová štola

Důlní skály

ještěrka

Ve čtvrtek jsme byli s bráchou na nočním odlovu jedné kešky. Ze začátku to vypadalo slibně. V prvních dvou krabičkách jsme našli souřadnice, které jsme potřebovali. Bohužel, třetí krabička vypadala takto:

Tak nic... :)

Ráno jsem jel autem a když jsem zapl stěrače, koukám, že za jedním něco je. A ona to ještěrka od neznámého dárce. :-) Ta původní byla originální a měla prý duši, ale tahle je zase "ta správná" a nemůže dojít k mýlce. Auto je stále červené, ale bylo to focené na slunci.

ještěrka 2

V pátek jsem se vydal dorazit odvrácenou stranu Ještědu. Člověk by nevěřil, kolik pěkných míst se tam ukrývá a přitom tak blízko Liberce. Zaparkoval jsem pod Mazovou Horkou, vyběhl na ni, prohlédl si Skalákovnu a pak běžel směr Vrch Vápenice. Cestou jsem minul bývalý vápencový lom a kousek od něj minivodopád. Až na Pláních jsem to zase znal.

Skalákovna

Dále pak na lovecký chodník a Červený kámen a potom dolů přes Jeřmanickou skálu a pomalu k autu. To pomalu k autu ale bylo vlastně docela rychle, protože to konečně bylo z kopce bez kořenů a kamenů. :-)


Červený kámen

Sobotu jsem kromě luxování skoro celou prozevlil. Jen jsem se po obědě šel projít do lesa s knížkou a konečně vyzkoušet ty šňůrkové sandály vlastní výroby. A viděl jsem ještěrku. Slibuji, je to už poslední v tomto zápisku. :-) Na večer jsme měli zase s bráchou naplánový event (event je v GC terminologii nějaké setkání kačerů) s názvem Setkání na hladině. Událost probíhala ve 23 - 24 hodin uprostřed Písečáku u Ploukonic a plavidla nebyla podmínkou, ale bylo to mnohem pohodlnější než plavat nebo se plavit na matračce. :-) Cestou tam jsme se stavili ještě na jedné noční keši nazvané Uťatá hlava. Museli jsme čekat na tmu, abychom viděli odrazky na stromech, ale pak už to byla rychlovka a po 15 minutách byla naše. Ještě před eventem jsme odlovili jednu s terénem 3,5 (z 5). Jak to může vypadat, vidíte na obrázku.

do třetice - jedna živá

tajemná záře nad Chlumem

Máme ji - uťatou hlavu.

brácha loví

Na místo srazu jsme přijeli kolem půl jedenácté, dali si pivko, nafoukli loď a záchranný kruh a pozorovali cvrkot. Krátce po jedenácté jsme spustili loďna vodu a vydali se směrem ke svítícímu houfu v dáli. Chvíli nám trvalo sesynchronizovat pádlování minipádélky, ale pak už to šlo. Po přiražení ke zbytku lodí hned někdo zvolal: "Á, bratři z Liberce." Trochu nás to překvapilo, ale pak nám došlo, že jsme se všichni viděli ve čtvrtek na minisrazu u Babylonu. Pokecali jsme, občas připlaval nějaký nešťastník na lehátku, tak jsme mu pomohli s logováním. Byla to opravdu zajímavá směsice. Od plastových a laminátových klasických kanoí přes nafukovací kanoe a rafty až po matrace na spaní pro hosty, lehátka a plavce s polystyrenovým ostrůvkem na navigaci a svačinu. :-)

naše plavidlo

 
 
  a další lodě a loďky
 
Asi po hodině chtělo pivo ven a tak jsme se odpojili a vyrazli ke břehu. Původně bylo v plánu přenést loď na druhý písečík, kde je keška na ostrově, ale pak nám její zakladatel poradil, že je lepší to obejít a přebrodit se po kolena přes malý ostrůvek. Nebylo. Bylo to po prsa a brácha tam v bahně málem ztratil žabku. :-)) A kopřivy nás pálily ještě druhý den odpoledne.

V plánu byla ještě jedna keš - ta nejtěžší. Zabalili jsme loď a v jednu v noci vyrazili dobýt strom obtížnosti pět. Brácha lezl první a je fakt dobrej. Je o asi půl hlavy menší a přesto to dal celkem v pohodě. Já měl "vyšlapanou" cestičku a tak to bylo o něco rychlejší. Ale zadarmo to nebylo.

Už ji vidím.

 
Už ji mám. :-)

pro lepší prostorovou představu :-)

Plánovali jsme přespání na místě, ale rušila by nás hudba z diskotéky a tak jsme jeli domů a kolem 4. ráno zalehli. Vstávali jsme v osm a bylo jasné, že v neděli nepodáme žádné extra výkony. :-) Odvezl jsem bráchu domů a pak se vrátil si do postele číst. Odpoledne zevling pokračoval s Pájou u vínka Grapes Pink u bazénku. :-)


P.S. Jak tak koukám na ty fotky auta při kontrole formátování, vybavila se mi Lada Niva, kterou měli Návštěvníci. Pamětníci vědí. :-)

4 komentáře:

 1. Ses velkej lovec. Jenze az je odlovis vsechny tady, tak to bude prusvih.. budes muset vyrazit nekam dal!:)..a nebo.. vymazat vsechny souradnice, zapisy a navody a zacit znova.
  Tak jako tak, at se dari a at to beha i hleda..12:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toho se nebojím, že by nebylo co lovit. Jen budu muset víc luštit a nebo jak říkáš, kousek popojet. Už teď musím popoběhnout. :-)

   Vymazat
 2. Koukám, že tady někoho pěkně chytnul geocaching drápkem. :)
  Jinak, nemohl bys, alespoň tam u vás na severu, začít zaklínat počasí? Dáša už se teď děsí, toho počasí, co je zatím "naplánováno" na 10 lužických sedmistovek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Chytnul drápkem" je asi moc mírně řečeno. :-) Dnes v Okolí Hamru 13 keší, z toho 3 earthy a 2 stromovky. :-D

   No nevím, jak na to. Vždycky jsem myslel, že muži mají svaly a ženy čáry. :-))

   Vymazat