pondělí 22. června 2026

Květen a červen

Zase se mi sešly nějaké ty koloběžkové, psí a další výlety.

9. 4. Jsme si zajeli s Michale na kafe a dort do Chotyně. A potom na jedno do Azylu.

¨







23. 4. - další Ještěd s Ari









10. 5. - koloběžkový výlet z Frýdlantu do zaniklého lomu





15. 5. - po dlouhé době na koloběžce na Ještěd. Nevyjel jsem to celé, musel jsem potupně tlačit. :)









16. 5. - okolí Drábovny s Pájou









19. 5. - hospoda ITB. Bylo skvělý se zase po dlouhé době sejít.



22. 5. - první delší letošní vyjížďka na koloběžce. Přejezd republiky se blíží. Na Buk republiky jsem to zvládl bez tlačení.



zajímavé zahradní dekorace :-))








23. 5. - Ještěd s Ari. První delší výlet po nemoci (měla zanícený aterom).











23. 5. jsme měli po dlouhé době a asi dvou nepovedených pokusech sraz Seberevolty. Sešlo se nás docela dost, jen ne ve stejném čase. :-D




28. 5. jsme si s Michalem vyjeli pro změnu do Jizerek. Nevzal jsem si svačinu a ke konci jsem šilhal hlady. Tak jsme pak zajeli k radnici na pizzu a skončili v Azylu.













3. 6. jsem si pro usnadnění plánování procházky s Ari odlovil pár kešek.















Jak už jsem psal, Přejezd se blíží a tak musím po vyřešení problémů s kyčlí (příliš dlouhý a hluboký odraz) něco najezdit. Počasí mi moc nepřálo, ale to se nedá nic dělat. K tomu jsem nemohl nikde najít peněženku a jako nejpravděpodobnější místo se jevila frýdlantská zahrádka. Vzal jsem to tedy po Viničné. Pršelo dost, i pod stromy a taky mi trochu mrzly ruce. Musel jsem si tedy dát v Hejnicích kafe a dort. :) Peněženka na zahradě opravdu byla, navíc jsem provizorně opravil přítok do sudu, aby se ten déšť pořádně využil. Trochu jsem se u kamínek vysušil a pokračoval dál směrem na Bogatynii. Chvíli nepršelo, ale pak zase začalo. A tak se to střídalo až do konce. Jen posledních 10 km bylo sluníčko.

sukýnka je jistota







nová cyklostezka z Bogatynii








Pod třešní


doma :-)

Večer jsme měli u kamaráda pizza večer, tak jsem si cestou koupil v nápojce Rudocha. Pizza byla výtečná, i na Páju trochu zbylo. :-)






6. 6. - Hepík se někde rekreoval, tak jsme šli s Hepkou sami. Zvolili jsme Černostudniční hřeben a bylo tam krásně, ale nějak nás to všechny tři zmohlo. :-))
















Vandr Polskem v okolí řeky Bobr nám kvůli počasí a nemoci nevyšel, tak jsem si chtěl dát aspoň stovku sám. Prvních 60 km bylo bez deště, potom jsem si udělal zastávku v Novém Boru v pivovaru BORN, kde jsem se naobědval (včetně zákusku) a protože se mi jelo dobře, dal jsem si za cíl zahrádku v Křečanech. Tím mi ke konci přibylo dost kopců, ale zase jsem se mohl stavit pro pivo v pivovaru Falkenštejn. Po obědě začalo pršet hned za Novým Borem. Jel jsem tréninkově skoro natěžko, jen spacák, karimatku a oblečení jsem nebral. Kafe, jídlo, stan a oblečení jsem měl. Blbý bylo, že jsem únavou na to pivo neměl večer ani chuť. :-D


Rašovka




















Ráno nepršelo, tak jsem rychle vyrazil a pršet začalo až v Rumburku. Tak jsem dojel do Varnsdorfu a tam jsem čekal v čekárně na vlak. Když měl jet, tak vylezu ven a koukám polojasno. Tak jsem zase stoupl na koloběžku a jel jsem až na zahrádku ve Frýdlantu, kde jsem zase udělal pár nezbytných činností typu otrhání zálistků, sklepání mšic a podobně.














V neděli se už Zdeňka cítila dostatečně zdravá na stovku na koloběžce a my s Renat byli rádi, protože jsme se těšili na předání pivního narozeninového dárku. Trasu naplánovala Zdeňka z Doks přes Hradčany do Mimoně do cukrárny, potom do Bakova na pivo a potom oklikou zpět. Deštík byl jen krátký a jinak bylo nádherně. Asi proto, že jsem počítal s deštěm a vzal si kontaktní čočky. :-D Navíc jsme s sebou měli koláčky, které jsem napekl na vandr.


pózování na fialovo :-D

Vyrážíme.





Je to silák!




v Mimoni


Potkali jsme Michala a Tomáše.



v Garpu









Další výlet s kolegy jsem naplánoval na Ještědský hřeben, ale tak, aby tam byla méně známá místa. Třeba Padáky, Lovecký chodník nebo zkratka lesem na Kamenná vrata.

































Už nějakou domu mi trochu vadilo, že mě každý z kopce předjede. A to i na malé koloběžce. Přičítal jsem to své špatné aerodynamice, ale teď jsem se tomu trochu pověnoval, v neděli jsme si se Zdeňkou na chvíli na sjezd vyměnili koloběžky a není to aerodynamikou. Je to koloběžkou. A když to je ve sjezdu, kde má vyšší váha více jet, musí to být koly. Jako první mě napadly náboje, ale nakonec to byly pláště. Na zimu jsem totiž dával obyčejné Kendy Kwick za 250 Kč a potom jsem si říkal, že je tam nechám i přes rok, že to ničemu nevadí. Ale vadí. Ten rozdíl je obrovský. Koupil jsme Schwalbe Marathon Racer a jede to jako ďábel. Už po prvním odrazu u domu to bylo znát. Z kopců dojedu výrazně dále a i do kopce to jede lépe. Test proběhl cestou do Frýdlantu.


Mníšek