pondělí 8. července 2013

Týden 1. - 7. 7. - Poznávací cyklovyjížďky

Tento týden jsem pokračoval v pomalých pětikilometrových klusech a protože je na hlavu běžet pomalu a málo, tak jsem si to v pondělí zpestřil malým testem. Snažím se dělat kratší kroky, aby S-I spojení dostávalo co nejméně zabrat. Takže po rozklusu (no ono je vlastně celé tempem rozklusu :-D) jsem běžel chvíli jako obvykle a pak s větši frekvencí kroku. Pak to samé ještě jednou pro vyloučení statistické chyby. :) Výsledkem je zjištění, že vyšší kadence při stejných tepech vede k výraznému nárůstu tempa. Test budu muset provést ještě jednou, až budu zdravotně v pořádku a budu moci otestovat vyšší rychlost.


Odpoledne jsem jel trasu Virtual Cupu s názvem Okolím Liberce a oproti minule, kdy jsem to jel na starém bajku s padáním řetězu za cca 1:28 jsem to dal za 52 minut a něco. Takže teď potřebuju, abyste to někdo zajel líp (vyhraju polokošili) a nebo to musím zajet ještě o chlup líp a vyhrát držák kola na auto, které nemám. :-D Rezerva tam byla, ale ne velká a večer mě bolelo koleno. Vzkaz liberečákům: Jestli mě odsunete moc dolů, tak si mě nepřejte. :)


Na úterý jsem měl v plánu trasu v horách kolem Žitavy. Ten Virtual Cup mi docela zakyselil stehna, ale plán je plán a tak jsem do Německa přeci jen jel. Trasu jsem měl předem naklikanou v Garminu a byl to docela opruz. Většinou je tahle metoda bez problémů, ale tentokrát mě to táhlo jednosměrkami v Žitavě, pak jsem dojel ke starém nádraží v Eibau a tam byl konec cesty a tak podobně. A zase se nečekaně oteplilo. :-D Pití by mi vyšlo s rezervou, ale kdyby tu trasu dodržel, kdoví, kam by mě to dovedlo a někde uprostřed německého lesa se mi pojít žízní nechtělo. V Hrádku jsem si dal dva koláče a už jsem se chystal vyjet, když v tom vidím, jak si někdo nese zelenou zmrzlinu. Mé srdce zaplesalo, protože pistáciová je moje oblíbená a nikde jsem ji dlouho neviděl. Tak jsem vběhl do stánku a koukám, že to je kiwi. Ale když už jsem tam byl, dal jsem si aspoň ananasovou. :)v Německu

Ve středu jen ranní mini klus. Na čtvrtek jsem byl objednán na ortopedii s kotníkem. Tak jsem ještě ráno klusl a pak se vydal pro verdikt. Rentgen byl v pořádku, takže asi měkké tkáně. Primář mi to opíchl a řekl, že můžu na kolo. Běh až za dva tři dny. Tak jsem po 4,5 hodinách strávených na ortopedii vyjel na lehčí kolo, ale o kotníku jsem nevěděl, tak jsem jel normálně, jen jsem nechodil ze sedla. Večer začal kotník docela bolet, ale to je prý normální reakce. Druhý den bolet ustoupila a při opatrném propnutí to bylo lepší než před návštěvou doktora. Tak snad... Večer jsem byl ještě plavat na přehradě.

Na pátek jsem si nepoučen z úterka opět naklikal trasu na kolo, tentokrát do Polska k inlinisty opěvovanému jezeru Witka. Opět krok vedle. Kromě rozbitých polských silnic, se kterými jsem tak nějak byl smířen předem, mě to navedlo někam do lesa a jel jsem i rozvodněným potokem. A to jezero nic moc. Normální jezero s nic moc okolím. Nebo jedu vesnicí a po 200 metrech místo cesty tankodrom. Ani nevíte, jak jsem byl rád, že když jsem viděl ceduli "Česká republika". A profil byl hodně zvlněný a ty kopce už pak byly docela úmorné. Kopce mi obecně nevadí (pak je sjezd :), ale tady byly takové samé malé hnusáky. :)

jezero Witka

Ať žije cyklokros. :)

Ve středu jsem si koupil v Decathlonu bezva energetický gel zn. Optonia. Bez konzervantů, chutná jako přesnídávka (jsou 3 druhy), a balení 4x 90 g stojí 49 korun. Energeticky je slabší, proto to větší balení. Fakt doporučuji aspoň vyzkoušet.

přesnídávkový gel. :)

V sobotu ráno cestou na plavání jsem viděl tuhle "myš" a pak na netu jsem dohledal, že je to nejspíš hrabošík podzemní. Plavalo se mi jednu chvíli fakt dobře. Vlastně jako loni, když jsem se v neoprenu trochu rozplaval a jen se převaloval a ono to plavalo. Ale na levou je to bída. Nějak divně se tam kroutím. Při vylézání na břeh jsem se o něco řízl do chodidla a přišel jsem to až doma, když noha rozmrzla a začala bolet.


hrabošík

V sobotu konal půlmaraton okolo Vlasti, který jsem měl původně v plánu běžet. Tak jsem na něj jel alespoň na kole trochu zafandit a něco vyfotit. Vzal jsem to přes Osečnou, abych prozkoumal novou cyklostezku z Osečné do Hamru a je fakt bezvadná. Bylo tam sice dost lidí, ale ještě to šlo a na podzim tam nebude ani noha. A pochutnal jsem si na prvních letošních borůvkách. :)

Na závod jsem dorazil pár minut po startu (to ty borůvky), ale nadjel jsem si a první závodníky odchytil v Radimovicích. Pak jsem až do konce závodu vždycky popojel, vyfotil a tak pořád do kola. Místy to bylo i terénem, ale opatrně to šlo. Jen mě mrzí, že nemám fotky z pěkného místa v lese, protože tam závodníci neodbočili a já je pak místo focení jel nahánět. :-)

V cíli jsem si dal grilovaný hermelín, pivo, trochu pokecal s kamarády, zahnal chuť na další hermelín a pivo a jel domů. Nohy dobrý, ale lehká únava stehen už byla znát. V Hodkovicích jsem ještě zastavil na Tatranku. To byla třetí a poslední stovka tohoto týdne.

Hamerské jezero

nová cyklostezka

borůvky

Ještěd (kdyby to někdo nepoznal. :)

V neděli jsem jel svůj oblíbený 60ti kilometrový okruh přes kopečky a nic zajímavého se nestalo. Jen v Josefově Dole jsem si dal stejně jako miule ruskou zmrzlinu, abych měl síly na závěrečné stoupání do Hrabětic. :) Večer jsem jel na návštěvu k mamce a cestou zpět jsem pojel loukou a chytil křižáka. :-)

Roman Kreuzinger :)

Omlouvám se všem, kteří nesnášejí hlodavce a pavouky, ale letos mám na divoké tvory nějaké štěstí.


5 komentářů:

 1. Na tvojí ruce mi pavúk nevadí, sedět na tý mojí, bylo by to slabší... ;-)
  Masakr objem a díky za fandění a focení, ráda jsem tě zase viděla! ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Rikal jsem si, ze jsi urcite nejen videl Jitus ale ze jsi povzbuzoval o 106!:) Skoda, ze jsi nebezel, takova putovni "obcerstvovacka" s dvornim fotografem k tomu:). neco jako VIP bezecky servis.. ted me napada, ze by to mozhla byt zajimava firma:).
  MSF! Brzo se uzdrav, at muzes behat kolik chces! 12:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já teda musím na VD prásknout, že občerstvovačka byl pěkně na prd (o nic se mou zmírající maličkostí nepodělil), ani kapesník na půjčení neměl! (teď si teda nejsem jistá, jestli jsem se ptala nahlas nebo si to jen myslela...) ;-)

   Vymazat
  2. Sám jsem měl málo. :) Kdybys řekla, možná dal bych ti napít.:) Ale obecně jsem proti pomoci na trati, kterou nemohou čerpat všichni závodníci.

   A kapesník při běhu? WTF? :-D

   Vymazat