pondělí 19. ledna 2015

Běh na Blaník

Tento týden jsem to s během nepřeháněl a šetřil se na Blaník. Ale posilování jsem zkusil pro změnu obden. Zvýšil jsem příjem bílkovin a zatím to vypadá (i když je po týdnu brzy na hodnocení), že to funguje. Svaly nebolí tak dlouho. Takže jsem zvládl čtyři tréninky, i když jeden byl jen na prsa a stojky. Nějak mě to doma nebaví, protože vím, že to je oproti tréninku ve skupině nuda. Ale někdy to jinak nejde a když už tu hrazdu mám... Takže posilování dobrý, jen mě bolí trochu loket a tak ho šetřím.

Běhy byly jen takové, aby se neřeklo. V úterý jsem tedy běžel bleskovým :) tempem 4:49 min/km, abych to trochu prošťouchl před závodem. Večer pak sauna. Ve čtvrtek jsem zase vyběhl, ale fakt na pohodu.

Po pátečním tréninku jsem si jen hodil věci do práce a šli jsme na ples v pyžamu. Kdyby to bylo na mě, byly by v pyžamu všechny plesy. Je to pohodlné a člověk se tolik nepotí. Byli jsme tam až do konce a i když ke konci byly odrhovačky jako Šepotám, Dlouhá noc, Strong enough a další, moc se nám to líbilo. Spát jsem šel ve tři ráno. A v 5:35 budík. Rychle najíst a na bus do Prahy.

Pár fotek z plesu:

P.S. Podtitul plesu byl: "Ukažte světu, v čem spíte." Spím nahý, ale to by asi neprošlo. :-D

Běh na Blaník

Tak a první závod letošního roku je za mnou. Po protančené páteční noci a 2,5 hodinách spánku by to na první pohled nemělo stát za moc, ale opak je pravdou. Už jsem tahle jednou běžel maratón, taky po plese a spal jsem možná ještě méně a by to osobák. Tentokrát to sice osobák nebyl, ale nebýt toho kopce... :-D

Sraz jsme měli v Praze na Chodově. Sice jsme byli každý na jiné straně silnice, ale nakonec jsme se našli a vyrazili. Posádku tvořil řidič David, Péťa B., Zuzka U., Marek a já. Předpověď moc příznivá nebyla, ale nejsme žádní měkkejši, tak jsme to moc neřešili. Vlašim i zámek jsme v pohodě našli a pak se to začlo komplikovat. Fronta na prezentaci byla až za vrata zámku (viz fotky) a do staru zbývalo 45 minut. Předpokládali jsme, že se start posune a taky že jo. Takže po dlouhém čekání na čísla (mohli jsme se vystřídat a postupně se převléci, ale i tak jsme to stíhali) jsme se rozklusali k autu a od něj s batohem do přeplněných šaten. Čočky jsem si pět minut před startem nandával poprvé. :) Nakonec byl start v 10:35.

 

Úvodní část závodu mírně klesala zámeckým parkem. Prohodil jsem pár slov s Vydrou a po pár stovkách metrech jsem viděl i sochu vydry. :) Další část, tj. několik kilometrů až po Blaník to byla zvlněná silnice - nic moc na kochání. Cesta na blaník byla nejdříve po šotolině a pak po lesní cestě s kameny a kořeny. Prostě kros. Ale už to zase nebyl běh. :) Poslední dva kilometry se nastoupalo cca 200 metrů. Byly tam i schody. Dolů z Blaníku se naštěstí běželo kousek oklikou, jinak by tam byl možná i nějaký úraz. Pak se ale trasy zase spojily a tak jsem se mohl pozdravit s dalšími známými. A že jich tam bylo. Bubo, Pavel, Jana a naše parta

zneškodňování soupeřů smrkem

počasí na leden dobrý

Zase se projevila má mladická nerozvážnost a nevzal jsem si gel. Asi jsem si říkal, že když jsem uběhl Moldavu a Janovskou bez ničeho, že to půjde i tady. No šlo, ale ztuha. Od cca 13. km jsem zpomaloval a cítil málo síly. Banán na občerstvovačce na 15. km už to nevytrhl. Tak příště. :)

moc to nejde :)

Asi kilák před cílem mě doběhla Vanda a že to dojedeme spolu. Pomohlo mi to, že jsem nezastavoval, ale stejně mi utekla. :) Ale díky ní mě nedoběhla Zuzka z auta. To bych nepřežil. :-D Zato Marek mě předběhl už někde na pátém kilometru a očividně mu to běželo. Zato mě ty kopce nějak pořád nejdou. V cíli jsme se všichni zase šťastně shledali a po převlečení a malém občerstvení jeli domů. Ale neměli pivo, jen Birrela, takže tento závod nemůžu členům našeho týmu s klidným srdcem doporučit. :) Není nic horšího těšit se na pivo a nemoci si ho dát. :-D

profil trasy

Nealko :-/

s Blanickým rytířem

dva Davidové a Péťa

Závod to byl pěkný i přes zmatky při prezenci, poněkud zmatené značení posledních kilometrů a nezáživnou část po silnici. Organizátoři už se vyjádřili ve smyslu, že registraci zlepší, záchodů se pokusí zajistit více a zázemí větší. Značení je problém všude, protože když se udělá den předem, tak to někdo zničí, přendá nebo otočí. Musím přiznat, že mě trochu překvapil kopec. Kopec jsem samozřejmě čekal, ale tohle bylo prudší, než mé nejbujnější představy. :)


1 komentář:

  1. S tím kopcem jsem to měl loni stejné - myslel jsem, že to nebude takový krpál, protože ho znám z druhé strany a tam to je o něco málo "příjemnější :-))) Letos už jsem s ním byl smířen :-))))

    OdpovědětVymazat