středa 5. října 2016

Veganský Flashback, taneční soaré a test koloběžek

Když jsme byli s bráchou v Anglii vzal mě v Londýně v Soho k narozeninám do vegetariánské restaurace s názvem Ethos. Měli tam i veganská, bezlepková a další jídla systémem "naber si kolik chceš". Bylo to všechno vynikající a i dort byl. :)

Ethos

Od všeho trochu :-)

dortíky

Nejsem velký kutil, ale opravenou čelovkou Petzl se pochlubit musím. Původní popruh už byl za ty roky vytahaný a nepružný. A v galanterii měli zrovna takový pěkný. :)

opravená čelovka

V sobotu jsme byli s Pájou na tanečním Soaré na hradu Houska. Organizovali to naši kamarádi a bylo to moc hezké. Měli jsme i speciální prohlídku od potomka šlechtického rodu a zjistil jsem, že ty báje o pekle nemá Houska vůbec zapotřebí. Její historie je zajímavá i bez výmyslů.

krátký koncert na vinobraní v Domousnici

Houska

orchestr

krasavice a chasník :)

tanečky

panoráma z okna

No a zase koloběžky, tentokrát hned tři. :-D S mou jsem spokojený a vzhledem k mé včerejší návštěvě zubaře a plánovanému nastřelování implantátu se nemůžu moc rozšoupnout, ale časem bych si rád pořídil vyšší model. No a abych věděl kterou a na co se zaměřit, tak jsem si půjčil po sobě tři krasavice. Kostku Twenty Max, Mibo Express a Mibo Malaga. A abych si to nemusel pamatovat, sepíšu své dojmy sem. :-)

První jsem projel Kostku. Je jen o málo těžší, než ta moje a nenastrojená jela jako střela. A to i do kopce. Nevýhoda je, že člověka nutí pořád dupat a není čas na kochání. :-)

Kostka Twenty Max

Druhou jsem zkusil Mibo Express. Obě tyto koloběžky mají obě kola ve velikosti 20". Ale váhový rozdíl je velký. Kostka váží 8,7 kg a Mibo 10,7 kg. A není to rozdíl jen na papíře. Spousta lidí tvrdí, že když má váhové rezervy jezdec, nemusí řešit hmotnost koloběžky. Ale znát to je a docela dost. Příjemné překvapení bylo, že díky lepším ložiskům obě koloběžky dobře jely po rozjetí i do kopce. Jen bylo Expressku těžší rozjet.

Dalšími rozdíly jsou divně vytočená řidítka u Miba a o něco kratší nášlap. Přitom celkově je koloběžka delší. To je způsobeno položenější vidlicí, která z Expressu dělá takový rozvážný koráb. Bezvadný byl taky stojánek, který jde sklopit nohou i za jízdy.

Mibo Express


Poslední testovanou koloběžkou bylo Mibo Malaga. Je to větší sestra Expressu. Stejně vybavená, jen s větším (26") předním kolem. Do kopce jela asi jako Express, ale z kopce lépe. Stojánek má stejný, ale když stála ve svahu, měla tendenci se kácet. Řidítka měla naopak lepší - klasické cyklo vlaštovky. Obě koloběžky Mibo jsou kvalitní bytelné stroje, ale té hmotnosti je škoda (Malaga má 11,1 kg).

Mibo Malaga

Jen pro zajímavost - nejvyšší model Mibo GT s 28" předním kolem váží 9,8 kg. Má tenčí jekly a malinko jinou stavbu rámu. Kdyby měly testovaná Miba podobný rám, nemusely by vážit tolik. Nosnost 150 kg je sice pro někoho možná fajn, ale myslím, že většina lidí by spíš ocenila živost koloběžky. Taky mě překvapilo, že mi vůbec nevadilo vepředu skloněné stupátko u Miba. Chtěl jsem se na zaměřit, ale pak jsem si na to vůbec nevzpomněl.

Po dokončení testování jsem si stejný okruh projel na své Hillce a musím říct, že mě mile překvapilo, že jela výrazně lépe, než obě koloběžky Mibo. Skoro tak dobře, jako Twentyna. Tedy minimálně do kopce. Na delší trase by se projevila výhoda lepších ložisek a větších kol, ale předpovědi "odborníků", že po vyzkoušení lepších koloběžek už tu svou nebudu chtít, se ukázaly jako liché. A to mám permanentně podhuštěno (3 místo maximálních 4,5 barů), kdežto testovací koloběžky byly nabouchány na maximum a na kostkách ze mě málem vytřásly duši. :-)

na Mibu Malaga

8 komentářů:

 1. To to píšeš tak nadšeně, že bych si nejraději jednu pořídila a drandila na ní minimálně do práce. Ale to už by mě doma asi vyhodili... :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honza zase říká, že by si ji taky pořídil, ale že by ho měli doma za úplného blázna. :)

   Pamatuj: "Divnej je dobrej." :-))

   A koloběžka je proti kolu levná. :)

   Vymazat
 2. Jj, uz jsem tomu taky prisla na chut. Koukam po Yedoo Alloy. Nebudes je taky testovat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě budu, ale ne v dohledné době. Ale jsou to nejlehčí koloběžky na trhu, tak s nimi asi chybu neuděláš.

   Vymazat
 3. Jj, Akorat ctu, ze oproti Kostkam maji vyssi naslap, coz mi prijde skoda. Taky koukam na skladaci Mibo Royal, ale z tvyho testu Express nevyzniva moc pozitivne... Ach jo, doleha na me tiha vyberu :-(. Kazdopadne kombinace geocachingu a kolobezky je ted moji nejoblibenejsi sportovni aktivitou. Vsemu zdar!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To si nemyslím. Yedoo new mají nášlap 45 nebo 65 mm a kostka 50 mm. Tedy jestli jsem se někde nepřekoukl. Mrkni na mou tabulku. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d8c2chnTnmZLK5zfz00mN7VZv7bhhVRByDMOE_vggmE/edit#gid=0

   Jinak se dá nášlap hodně ovlivnít obutím (pláště i boty). Já bych Mibo do kopců nechtěl, ale třeba ti sedne. Ale spíš na tebe bude taky těžká. Podle me, kdo ji zkusí jako první, je spokojen. Ale kdo měl předtím nějakou lehčí, nekoupí ji. Pokud neváží 120 kg. Ale to asi nebude tvůj případ. :-D Jinak samozřejmě chci co nejvíc koloběžek otestovat, ale i tak už mám "papírového" vítěze. U mě hraje roli i to, že chci, aby měla přípravu na nosič. Což bohužel Yedoo nemá. Ale možná tě potaší, že od konce října bude možnost mít Yedoočka v jedné barvě. Psal jsem jim (než jsem začal řešit nosič), jestli by šel Dragstr černý s černou vidlicí a bowdeny a prý jo. :) Já bych na Tvém místě to Yedoo bral.

   Vymazat
 4. Koukám, že si se pustil do testování. Už také uvažuji o tom, že si koupím ještě jednu (nevím zda to bude opět Kostka :-)), abychom v případě shody mohli vyjet s Janou. Zatím má ale z kolobrndy obavy stejné jako z kola :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A z čeho konkrétně má obavy? Setkal jsem se s ženami, které se bály kola, protože se jim zdálo, že jsou moc vysoko nad zemí. Ale to u koloběžky neplatí. Na koloběžce se vlastně není čeho bát. Možná rychlosti, ale ty bys na ni určitě potkal.

   Vymazat