pondělí 6. prosince 2021

Po čase zase trochu toho běhání a turistiky.

Moc hezký běh byl z parkoviště na Oldřichovském sedle přes Viničnou, nad Ferdinandovem nahoru na Bílou Kuchyni, na Poledník a dolů zpět k parkovišti. Trochu jsem se těšil na mordou oblohu, ale jizerská mlha má taky svoje kouzlo. Viničnou moc rád nemám, ale podcastová série Bludičky ji příjemně zpestřila.malá jeskyňka na modré z Ferdinandova


na Bílé Kuchyni taky mlhaS Pulcem a Tučňákem jsme naplánovali další výlet, tentokrát po trase Loučení. Sešli jsme se v Ústí, hodili jedno auto do Zubrnic a vyrazili. Výhledy byly stejné, jako na běhu po Jizerkách, tj. žádné. :-D Ale zase srandy kopec, jak s holkama vždy. Po projití Zubrnicemi nás čekal už jen mlžný les. Navigační chybu jsme žádnou neudělali, ale na jedné olafovině, kde se mělo jít mimo cestou přes kopec, jsme to "fikaně" vzali okolo po vrstevnici s tím, že vyjdeme na sjezdovce. Terén nebyl přímo neprůchodný, ale mech na skalkách trochu klouzal a prolézali jsme stromky. Pracovně jsme ten úsek nazvali "ježek v kleci". :-) Nakonec jsme na "sjezdovku" došli, ale nebyla to sjezdovka, bylo to vedení vysokého napěti. :) Potom už to bylo coby dup pod Vysoký Ostrý, kam jsme se kvůli mizerné viditelnosti nesápali. 
výživná sjezdovka
ježek v kleciv Ústí

Hezké ostré fotky jsou od Ley.


Další běh byl z Lobendavy. Takový okruh, kde jsem chtěl vidět vrchol kopce Davidsberg. No, nic tam nebylo. :) Překvapivě opět mlha. :-D

David a Davidsberg :-D

sjezdovka dlouho nebyla :-)


WachtbergDivočina letos zrušená nebyla, ale mám teď pár pracovních sobot (dobrovolně :)) a tak bych se zúčastnit nemohl a svolal jsem to soukromě ve skupině Rozběháme Liberec. Nakonec, znáte to :-D, jsme běželi jen dva. Se mnou Jana, se kterou už jsem párkrát běhat byl a věděl jsem, co čekat. Tempo jsme zvolili volné, poprvé jsme běžel zkratku, kde se ušetřil celý seběh a stoupání k Velkému Štolpichu a sice místo toho byla bažina a přechod potoka, ale celkově jsme byli časově a výškově v plusu.

ve vlaku

Ořešník

Jana v soutěsce

Jana v bažině

Jana v potoce :-D

Holubník

Hřebínek

koupačka

v Liberci


No a poslední běh? Okruh od Chrástenského rybníka. Zase jsem doufal v modrou oblohu a krásný výhled z Velkého Jeleního vrchu a zase prdlačka. :) Ale běh to byl prima. A možná je dobře, že bylo oblačno. Jinak bych chtěl vylézt až na vrchol Velkého Jeleního vrchu a možná by to bylo o držku. Úplně stačil výstup po úpatí po sněhu na listí.

Krásná vyhlídkaTady se to na chvíli začalo trhat.

Velký Jelení vrch

Srdcovka - Chrástenský vodopád


A na zahradě jsem se koupal mezi bergeniemi ve smradlavém jezírku a zatepluji podkroví. :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat