neděle 24. listopadu 2013

Co jsem dělal, když jsem skoro nic nedělal.

Týden po Týništstké desítce jsem doháněl odpočinek po maratonu. Naběhal jsem volným tempem celých 16 kilometrů, naplaval kilometr a pokračoval v klikovacím plánu. Jediná zajímavá věc, co se mi přihodila, byl dotaz malého chlapce v parku při shybech. Ptal se, jestli trénuju na Ninja factor. Pokud stejně jako já netušíte, o co jde, tak je to něco na tenhle způsob. :-D

Další týden jsem byl částečně služebně a částečně na dovolené v Paříži. Běhat jsem tam byl jen jednou, ale stejně pořád pršelo nebo mžilo a tak mi to ani nevadilo. O to víc jsem si užíval procházky Paříží a památky. A ne sám. :)

Po návratu z Paříže jsem chytil jakousi střevní chřipku, která mi znemožnila jakýkoliv pohyb kromě chůze, popř. běhu na záchod. Průvodním jevem byla bolest hlavy, takže nic moc. Ale zase jsem byl bez teplot, tak jsem se nemusel vyležet a mohl chodit do práce.

Poprvé jsem tak vyběhl až 19. 11. Byl to 12kilometrový klusík s občasnými skoky do křoví u cesty. Ve čtvrtek odpoledne jsem se z minuty na minutu rozhodl, že pojedu do Prahy podívat se po dárcích a konečně si koupit minimalistické boty, abych to svoje běhání přes špičky mohl pořádně rozbalit. :) Pětiprsťáky jsou fajn, ale ne do podzimního a zimního počasí. Přišel jsem do Trailpointu a tam celé osazenstvo - Michal, Evžen a Láďa Gášek. Láďa nevím, jestli tam patří,ale tvářil se, že jo. :) Botek tam bylo, až oči přecházely.

 Inov-8

 New Balance

Měl jsem z internetu předvybrané jedny New Balance (ty v horní řadě druhé zprava - modro-zeleno-žluté), ale trochu mi v nich vadil jeden šev. Tak mám nakonec tyhle. Budu teď střídat klasiku a minimalistické a pak se uvidí.


V pátek jsem je hned proběhl. A opět klasika. Řekl jsem si, že max 5 km a bylo to 6,5 km. Dalo by se běžet ještě o kousek dál, ale nechtěl jsem být zase na týden mimo provoz. S botkama jsem maximálně spokojený, nikde netlačí a drží, jak mají. A to jak na noze, tak i v bahně. Na kamení to nebolí, takže pokud vydrží aspoň 1000 km, budu maximálně spokojený. V sobotu jsem si dal test na 1500 metrů kraulem. Uplaval jsem to za 32:25, což je sice nejhorší čas za poslední asi 3 roky, ale jedním dechem musím dodat, že před testíkem jsem byl ve vodě naposledy 2. 10. :)

A v neděli jsem i přes pěkně hnusné počasí vyrazil na dlouho plánovaný běh do Rychnova přes pěkné kopečky. Tedy pěkné se mi zdály z druhé strany údolí tenkrát, když jsem běžel po trase bikového závodu Okolo Liberce. Teď to bylo samé bahno, prďáky nahoru a na kopcích vítr. Ještě k tomu mě bolela lýtka z běhu v nových botách a tak jsem občas kopce i chodil. Z plánovaných 31 km bylo jen 24, ale zase s pěkným převýšením (něco přes kilometr).

údolí mezi Hodkovicemi a Záskalím

Cestou u Rychnova jsem viděl za plotem dvě kůzlata ve svetru. Než jsem stačil vytáhnout foťák, už se ke mně hnalo celé stádo a málem přelezlo plot. I bych si je pohladil, ale kozel blbě koukal. Už kvůli těm srandovním kozám tamtudy musím ještě někdy běžet. :)

 kozičky ve svetříku

 zvědavé kozy

ještě zvědavější kozy

mlsná koza

No a tabulečka:

4 komentáře:

 1. Zrovna jsem se dočetla, že už existují zimní pětiprsty: http://www.prstove-boty.cz/fivefingers-lontra-c-813?zenid=0ljit9bt4dhu129i0fc83ksuo2

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A koukám, že za lidovku. :) Ale i kdyby stály stejně jako ty moje minimusky, tak do nich nejdu. Jeden kamarád v klasichých pětiprsťácích běhá i v zimě (má i prstové ponožky) a pořád si stěžuje na to, že mu mezi prsty zamrzá sníh a musí ho pak vyšťourávat. Ale díky, zase jsem o něco moudřejší. :)

   Vymazat
 2. No kdyz jsem o tobe slysel vypravet o krasnych kozickach ve svetriku:)... tak jsem si rikal.. Ejhle.. :)...A ze si je das na blog.. Tak jsem trochu nedockave, trochu podezrivave cekal, co se z toho vyloune.. A ony.. kozicky ve svetriku!:)
  Tak at nam to vesele pobiha.. 12:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co jiného taky. Vždyť mě znáš, jsem slušnej kluk. :D

   Vymazat