pondělí 20. ledna 2020

Začátek roku

Pája říkala, že jak na Nový Rok, tak po celý rok, tak jsme museli prvního ledna na výlet. :-) Jeli jsme za Ještěd, protože to tam máme oba rádi a není tam moc lidí. Jak jste si možná všimli, základem výletu je svačina nebo rovnou oběd. Tady to byly zase naše oblíbené párky z termosky. :-)) Jedli jsme na Šibenici.


Další otužovací akce proběhla v Bedřichově. Já se tam koupal teprve podruhé a přímo v tomto koupališti poprvé. Hned vedle je restaurace, tak jsme tam po koupačce zalezli. Malá komplikace byla ztracený teploměr, který kluci lovili a trochu u toho vymrzli. :-D


Nějak se mi zastesklo po koloběžkové opejkačce, tak jsem jel otestovat stav sněhu na svazích Ještědského hřebene. Cestou jsem se stavil v Globusu pro Česnečku (takový sojový buřt :-D ), abych měl co opékat. Tam mě překvapily opačně namontované stojany na kola.

u Globusu

Z Globusu jsem to vzal nahoru nad Ostašova a do lesa. Hodně jsem tlačil, ale když se dalo jet, bylo poznat, že je běh pro koloběžku přínosem. Cesty po vrstevnici byly jen s drobným popraškem a jelo se pěkně. Opékat jsem chtěl na Srním sedle, ale nakonec jsem si to rozmyslel a pokračoval dál na Buk republiky. Suché dřevo jsem měl por všechny případy sebou. Ne, že bych si neporadil, ale neměl jsem tolik času, abych rozštípával klacky v lese, protože odpoledne měl dorazit Bubo. Na Buku republiky bylo v přístřešku nějaké dřevo od jiných opékačů, tak jsem jim tam ještě nechal březovou kůru. Na dřívkáči je prima i malá spotřeba. Po opejkačce s pár fotkách to bylo už skoro pořád z kopce. Dojel jsem do Hrádku n. Nisou, odkud mi po chvíli jel vlak.

Česnečka


 Buk republiky


Další výlet s Pájou a Kesi jsme podnikli do okolí Šolcova rybníku mimo značené cesty. Po delší době se ukázala modrá obloha a slunce. A kde je rybník, tam se koupu. Jen mi Pája musela půjčit čepici, takže jsem vypadal jako malíř. :-)

Šolcák 


Pája telefonuje :-) 


 A poslední, "osudná" koloběžková vyjížďka vedla bývalým vojenským prostorem Ralsko, kolem bývalého letiště v Hradčanech až do České Lípy. Osudná proto, že jsem se vykoupal v Ploučnici, asi špatně utřel a dalších několik dní mě při chůzi bolelo v kříži (nejspíš spojení pánve a páteře). Pak se to zlepšilo a teď se to posunulo do levé kyčle. Ale zase jsem díky domu začal chodit do sauny. :-) Minulý pátek jsem zjistil, že to nebolí při běhu a dal pomalou desítku.


Ralsko 

Ploužnice - částo domů je zrekonstruovaná, část vypadá takto.


Ploučnice


 v dáli Lysá skála alias Spící panna


O víkendu jsme jeli na zahradu polenošit a povýletovat. V sobotu jsme šli pod vrch Hrazený (dál se nám nechtělo :-) a v neděli popojeli a prozkoumali část zaniklé obce Fukov. Všude bylo hezky. Fukov, německy Fugau má velice zajímavou historii. Už jsem tam byl dříve na keškách, ale Pája tam byla poprvé.
pod Hrazeným

Fukovská vodárna


A poslední víkend jsem jen trochu pobíhal a koupal se. :-) Tuhle sezónu poprvé na lesním koupališti, kde je voda studená i v létě. Pár temp a rychle ven. :)

Nasněžilo! 

lesní koupaliště

2 komentáře:

 1. Clovece, ty jsi horsi nez Machy! Jak vidis vodu.. tak tam vlezes:)!
  Je to motivacni, ale pro jistotu jsem si dal svaraka:)... je to takove "bezpecnejsi", neco jako nasadit na vibrator prezervativ..:)!
  Mej se moc fajn, at to beha, koupe a kolobezkuje.. 12:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honzo, ty jsi lichotník. :-)) Vibrující s vrstvami jsem pak na břehu, takže dva v jednom. :-))

   Vymazat