středa 2. září 2020

Zahrada v srpnu

 

něco příbuzné topinamburu
(edit: janeba drsná)

fazolová věž

Pájina zástěna pro večerní slunění (a odclonění sousedovic betonu)

zápleváky

zápleváky zblízka

zápleváky zdálky :-D

rakytník dorostl Páju

fazol šarlatový

rudbekie


kiwi na nové pergole
(ještě musíme doladit treláž)

pergola zboku

náš největší jilm - zázračný živý plot - zrovna v místě, kde odstínit ani nepotřebujeme

pestřenka trubcová - překvapilo mě, že i tohle je pestřenka

babočka hoduje

pámelníky dostaly šanci místo jilmů

Pájino dilema, čím natřít chatu. :-)

úroda :)

5 komentářů:

 1. :).. u toho dilemma, cim natrit chatu.. jsi me dostal. Puvodne jsem si myslel, ze je to kus vasi chaticky a ze uz jste nakoupili x variant nateru:).
  Jen takova poznamka starika... asi bych si udelal hezky mensi pristresek na drevo (existuji i hotove) se striskou... nekde pobliz chaticky. At mas suche drevo po ruce a kousek, az prijdou pliskanice:).
  At se dari, at nam to beha a zahradnici! 12:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to není Hono jen tak. :-) Poprvé top byl Kaštan, ale ten nám při určitém světle a úhlu pohldu přišel takový "hovnový. Takže je ve hře lípa a ořech. Jsou i další, ale už tmavší a to nechceme. Já bych tam prdl ořech, který má nejvíc pigmentu a tedy nejlepčí ochranu, ale Pája se bojí, že to bude moc tmavé. Tak jsem jí udělal vzorník. :-))

   Přístřešek jsme měli už loni, ale nedávám sem všechny fotky. Máme tam suchou třešeň a buk. A až přijdou plískanice, nebudeme dělat táborák, ale zapneme plynová kamna. :-D Ale klasická jsou taky v plánu, to prostě ničím nahradit nejde.

   Ať se daří!

   Vymazat
 2. Krásná pergola, máte moc hezkou zahradu!

  OdpovědětVymazat
 3. Wow, tak tomu říkám idylka. My to po stránce rostlin a tak ještě máme takové holé, ale letos na tom hodláme pracovat, tak uvidíme, jak to bude v srpnu vypadat. Na druhou stranu už jsme ale investovali do odpočinku a pořídili si vířívku, kterou už jsme si dlouho přáli. Můžu jen doporučit :)

  OdpovědětVymazat